در  ابتدای هفته با انتشار خبر مثبت (فراهم شدن بسته حمایتی اروپا و تمدید زمان اقدام
FATF  ضد ایران) شروعی مثبت و پرتقاضا را شروع کردند اما در اواخر بازار با افزایش عرضه ها در اکثر نمادهای این گروه مواجه گشتیم. نماد خاذین پس از انتشار شفاف سازی با رشد ۱۰ درصدی و صف خرید به گردونه دادوستدها بازگشت، نمادهای ورنا، خوساز، خمحور، خکار، ختور، خموتور و خفنر نیز صف خرید را تجربه کردند. 

عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده از متوقف شدن فرایند اسقاط خودروهای فرسوده به دنبال ممنوعیت واردات خودرو خبر داد.

رئیس سازمان بورس شاپور محمدی از احتمالا عرضه اولیه های جدید نظیر دیجی کالا و اسنپ خبر داد. رئیس سازمان بورس اعلام کرد: هیچ مشکلی برای عرضه شرکت های اینترنتی از جمله دیجی کالا و اسنپ که بزرگترین شرکت های اینترنتی ایران به شمار می روند، وجود ندارد و مشکلاتی که از سوی فعالان صنعت استارت آپی مبنی بر وجود مشکلاتی برای عرضه در بورس عنوان می شود صحت ندارد

در گروه لاستیک سازی، نمادهای پکرمان و پکویر در گروه اکثرا متعادل لاستیک سازی، با صف خرید مواجه شدند. رئیس انجمن صنعت تایر از صدور مجوز افزایش قیمت ۶.۹ درصدی قیمت ها از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد.

 

دادوستدهای  روز دوشنبه در حالی شروع شد که متاسفانه سایت tsetmc  با مشکلات قطع و وصل های مکرر همراه بود

شاخص کل پس از استراحت در چند روز اخیر،با رشد حدود ۲۰۰۹ واحدی به ارتفاع ۱۱۲ هزار واحدی رسید که در این بین نمادهای خودرو و همراه بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

نماد کگل پس از تقسیم ۶۵۰ ریالی با رشد ۱۰ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. در گروه اکثرا متعادل آی تی و انفورماتیک نماد تازه وارد سپ همراه نمادهای مرقام، اوان و اپرداز از اقبال بیشتری نسیت به روز گذشته برخوردار بودند که در این میان نماد بازار پایه فن آوا با رشد ۱۰ درصدی و صف خرید جلب توجه می کرد.

 

در روز سه شنبه نماد واحیا نیز پس از انتشار شفاف سازی و کنفرانس خبری با رشد چشمگیر ۲۰ درصدی به گردونه دادوستدها بازگشت تا پس از تجربه رشد حدود ۱۰۰ درصدی طی تنها ۲۰ روز کام سهامداران خود را شیرین نماید

اما مهم ترین خبر این هفته بازار سرمایه را می توان بازگشایی بانک دی پس از یک سال و نیم دانست.  نماد دی پس از توقف طولانی مدت حدود ۱۷ ماه، رفع تعلیق، برگزاری مجمع ارائه اطلاعات و شفاف سازی های مربوطه با افت سنگین ۵۰ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت تا سهامداران این بانک پس از ۱۷ ماه با کاهش ۵۰% سرمایه خود مواجه شوند.

 

در روز چهارشنبه نیز گروه خودرویی در اواخر بازار مورد توجه قرار گرفتند و اکثر سهم های این گروه با صف خرید به کار خود پایان دادند. در آخرین روز هفته هم شاهد عرضه اولیه پتروشیمی غدیر بودیم. ۱۳۰ میلیون سهم این شرکت در قیمت ۱۷۰۰ ریال به دست سهامداران رسید و به هر کد معاملاتی ۸۸۷ سهم رسید

 

بیشتر بخوانید:

نحوه دریافت کد بورسی آنلاین        کلیک کنید

اسناد خزانه چیست؟       کلیک کنید

اوراق مشارکت و اوراق تسهیلات مسکن   کلیک کنید

عضویت در کانال تلگرام vip   کلیک کنید